butuumensindelkatus

Bituumensindelkatus

Paljudele majaomanikele on katusekattematerjali valik väga oluline otsus. Üheks populaarseks variandiks on bituumensindel, millel on oma eelised ja oma iseärasused. Vaatame üheskoos bituumensindli plusse ja miinuseid, et saaksite teha kaalutletud otsuse.

Bituumensindelkatus ja tema eelised

 • Suurepärane soojusisolatsioon. Bituumensindli valmistamiseks kasutatud bituumen toimib kui soojustus. Selline katus ei lase peaaegu üldse läbi ei külma ega kuuma.
 • Hea heliisolatsioon. Mitmekihiline koostis summutab olulisel määral väljast tulevaid helisid, näiteks neid, mida tekitavad vihm ja rahe.
 • Suur värvivalik. Bituumensindelkatus näeb välja ilus ja stiilne.
 • Bituumensindelkatuse pind on natuke kare, see hoiab lund katusel ega lase sel isegi suure sulaga laviinina alla libiseda.
 • Bituumensindel sobib arhitektuurselt keerulistele katustele, sealhulgas suure kaldenurga puhul ja kuppelelementidele.
 • Bituumensindelkatus ei pleegi ka pika aja jooksul päikese käes ära.

Bituumensindelkatus ja tema puudused

 • Bituumensindel on oluliselt kallim kui kiviprofiil või eterniit, ta maksab umbes sama palju kui odavama hinnaklassi kivikatus.
 • Vale paigalduse puhul võib katuse hermeetilisus jääda saavutamata ning selle tagajärjel hakkavad arenema seened ja ilmub hallitus. Seepärast peab bituumensindelkatus olema paigaldatud oma tööd tundvate professionaalide poolt.
 • Bituumensindelkatus on kareda pinnaga ja seepärast koguneb sinna mustus. Probleemi lahendab pehme hari või veejuga.
 • Kuuma päikese käes muutub bituumensindel pehmeks, pakase käes aga liigkõvaks. Ei ole soovitatav seda materjali neil aegadel paigaldada. Kui katusetööd peavad olema tehtud talvel, tuleb materjali enne paigaldamist köetavas ruumis hoida. Ka ei ole soovitatav kuuma päikesepaistelise ilmaga ega külmal ja niiskel perioodil mööda katust kõndida, et bituumensindelkatus kahjustada ei saaks.
 • Kindlaks nõudmiseks on tihedalt paigaldatud roovid ja täissile aluskatus.

Bituumensindelkatuse paigalduse hind

Kui kasutada kvaliteetseid materjale, siis sellise katuse paigaldamine ei ole odav, kuid täiesti oma hinda väärt. Nagu eelpool märgitud, maksab bituumensindelkatus umbes sama palju kui odavama klassi kivikatus. Bituumensindli eelised on ilmselged ning ületavad selle materjali puuduseid. Meie spetsialistid ehitavad, parandavad ja renoveerivad igat liiki katuseid, olgu selleks bituumensindelkatus või mõni muu.

Pakume teile tasuta konsultatsiooni ja individuaalset lähenemist. Saadame hinnapakkumuse pärast
teie soovide ja tehniliste detailide täpsustamist.
  KatuseCenter OÜ

  Telefon: +372 5301 5195 Voldemar Lindmets

  E-post: info@viilkatus.ee

  Aadress: Sitsi tn 14-32, Tallinn, Harjumaa, 10314

  Registrikood: 16619285

  Ilusa välimusega katus suurendab turuväärtust.

  Katuse all pole isegi tugeva vihma plaginat kuuldagi.

  Ilusa välimusega katus suurendab turuväärtust.